Tiger Woods’un kaza nedeni muhakkak oldu, hbrler.com

Los Angeles Bölge Şerifi Alex Villanueva yaptığı basın toplantısında, Woods’un saatte 72 kilometre sürat hududu olan yolda 140 kilometre ile gittiği için virajı alamayıp aracın denetimini kaybettiğini söyledi.

Villanueva, yaptıkları incelemelerde kaza anında frene basılmaya çalışıldığını gösteren bir delil bulamadıklarını, münasebetiyle Woods’un virajı alırken fren yerine kazara gaz pedalına basmış olabileceğini düşündüklerini kaydetti.

Woods’un kaza anında emniyet kemerinin takılı olduğunu ve hava yastıklarının açıldığını aktaran Villanueva, kaza öncesi ünlü golfçünün ilaç yahut alkol aldığını gösteren rastgele bir kanıt olmadığı için ayrıyeten kan testi yapılmadığını anlattı.

Villanueva, kaza nedeniyle Woods’a rastgele bir trafik cezası kesilmesinin yahut dava açılmasının düşünülmediğini bildirdi.

Tiger Woods da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, acil kurtarma takımlarına teşekkür ederek, “İyileşmeye ve aileme odaklanmaya devam edeceğim. Bu çok sıkıntı devirde bana gösterilen dayanak ve cüret için herkese teşekkür ederim.” tabirini kullandı.

45 yaşındaki ünlü atletin kullandığı SUV tipi araç, 23 Şubat’ta Los Angeles’ın Hawthorne Bulvarı’nda refüje çarpıp takla atarak yoldan çıkmıştı.

Aracından itfaiye ve sıhhat gruplarının yardımıyla zahmetle çıkarılan Woods, hastaneye kaldırılarak sağ kaval ve baldır kemiğinin yanı sıra ayak bileği ile ayağında meydana gelen kırıklar nedeniyle tedavi altına alınmıştı.