Takım badiresi, hbrler.com

Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı, öğrencileriyle kıymetli işler başarırken en büyük sorunu takım derinliği olmadığı için yaşadı. Tecrübeli çalıştırıcı bu sebeple birçok maçta saha içindeki sorunları çözmek için kulübesine güvenemedi. Son Sivasspor müsabakası da bunlardan biri oldu. Eksiklerin çok olduğu müsabakada Avcı kulübeden yalnızca Lewis Baker ve Flavio’yu oyuna sürdü. Geriye yedek kaleci Erce Kardeşler haricinde Majid Hosseini, Atakan Gündüz, Ahmetcan Kaplan, Faruk Can Genç, Serkan Saan, Hakan Yeşil ve Safa Kınalı kaldı. Bordo-mavili taraftarlar da Avcı’nın yalnızca 2 oyuncu değiştirmesine hak vererek “Kadro kesinlikle daha derin olmalı” yorumları yaptılar.

EDGAR IE’NİN YERİNE MAJİD

Sarı kart hududundaki isimlerden Edgar İe, Sivasspor çabasında cezalı duruma düşmüştü. Deneyimli futbolcu Kayserispor müsabakasında forma giyemeyecek. Abdullah Avcı yerine Majid Hosseini’yi oynatacak. Vitor Hugo’nun partneri olacak.

TARAFTAR ÇOK ÜZGÜN

Bordo-mavililer son haftalarda kaybettiği puanlarla doruğa yaklaşma bahtını kaçırdı. Bu durum taraftarı üzdü. Bilhassa Galatasaray’ın daima takıldığı devirde Trabzonspor da puanlar yitirince üst yaklaşamadı. Taraftarlar “Sıralamada yükselme talihimizi kendi ellerimizle geri çeviriyoruz. Daha dikkatli olsak tepeye yaklaşırdık” dediler.