Mostafa Mohamed’den Fenerbahçe ve Falcao itirafı!, hbrler.com

  • Galatasaray’dan teklif geldi ve açıkçası hiç düşünmeden kabul ettim.
  • Mısır’da kalsaydım bedelim artmayacaktı.
  • Galatasaray taraftarı çok çılgın.
  • Fenerbahçe’ye gol attıktan sonra adeta kendimi kral üzere hissettim.
  • Falcao yüzünden Galatasaray’ı reddedecektim.
  • Fenerbahçe beni transfer etmek istedi ancak Zamalek teklifi reddetti.

Ülke basınına konuşan Galatasaray’ın Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed, Türkiye’ye geliş sürecinden Galatasaray tercihine, Falcao’dan Fenerbahçe’ye kadar birçok mevzuda kıymetli itiraflarda bulundu.

‘GALATASARAY’DAN TEKLİF GELİNCE AYRILMAK İSTEDİM’ 

Mostafa Mohamed, Galatasaray’a geliş süreci ile ilgili şu tabirleri kullandı; “Afrika Şampiyonası’nın bitmesinin akabinde Zamalek’in yeni idaresi benimle görüşmek istedi. Tam bu sırada Galatasaray’dan teklif geldi ve açıkçası hiç düşünmeden kabul ettim. Galatasaray’dan teklif gelince ayrılmak istedim.”

‘DAHA ÇOK DİKKAT ÇEKECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM’ 

“Mısır’da oynadığım periyotta bedelimin artamayacağını anladım. Bir Avrupa ülkesinde daha çok dikkat çekeceğimi düşünerek Galatasaray’ı tercih ettim. Mısır’da kalsaydım bedelim artmayacaktı.”

‘GALATASARAY TARAFTARI ÇOK ÇILGIN’ 

Galatasaray’a ait niyetlerini de aktaran Mostafa Mohamed, “Bana, koronavirüs olmasaydı statta adım atacak yer olmayacağını söylediler. Galatasaray taraftarı çok çılgın. Galatasaray’ı tercih etmemin sebeplerinden biri de bu oldu.” sözlerini kullandı.

‘FENERBAHÇE’YE ATTIĞIM GOL SONRASI KRAL ÜZERE HİSSETTİM’ 

Mostafa Mohamed, Fenerbahçe’ye attığı golün akabinde yaşadıklarını da anlattı. Mısırlı golcü, “Fenerbahçe’ye gol attıktan sonra adeta kendimi kral üzere hissettim. Galatasaray’da bunu yapabilmem çok kıymetliydi. Gol atmak için daima alanda olmayı seven oyunculardan biriyim ancak birtakım tenkitler çok yerinde değildi.” açıklamasında bulundu.

‘FALCAO YÜZÜNDEN REDDEDECEKTİM FAKAT…’ 

Mostafa Mohamed, Galatasaray’da forma rekabetine girdiği Kolombiyalı dünyaca ünlü Radamel Falcao hakkında da olay itirafta bulundu. “Falcao en başta Galatasaray’a transfer olmayı reddettiğim nedenlerden biriydi. Galatasaray’da forma bahtı bulamayacağımı düşündüm. Ama Falcao ile anlaşabileceğimi düşündüm. Şu anda çok düzgün anlaşıyoruz.”

FENERBAHÇE İTİRAFI

Mostafa Mohamed, Fenerbahçe ile ilgili “Ordu kadrosundayken Türk kulüplerinden biri beni transfer etmek istedi. Bu ekip Fenerbahçe’ydi… Gelen bu teklif üzerine ben Zamalek’ten ayrılmak istedim. Ama Zamalek’in eski idare heyeti Afrika Şampiyonası’nı kazanmak istedikleri için bu transfer teklifini geri çevirdi. Bu yüzden kadroda kalmamı istediler ve transfer gerçekleşmedi.” formunda konuştu.

KAYNAK: FANATİK