Galatasaray’a James Rodriguez müjdesi! Yetki verildi, hbrler.com

Bu dönem şampiyonluğu kaptıran Galatasaray tekrar büyük oynuyor… Geçen dönem büyük uğraşlar sonucunda Radamel Falcao’yu transfer ederek ses getiren sarı-kırmızılı takım bu defa de yeniden Kolombiya’nın ünlü isimlerinden James Rodriguez’in peşinde… 29 yaşındaki 10 numara için Galatasaray ismine görüşmeleri idari menajer Şükrü Hanedar ve grubu gerçekleştiriyor. James Rodrigues’in transferi için Real Madrid’in kapısını çalan ve “Maaşının yarısını biz, yarısını siz ödeyin” diyen Şükrü Hanedar’a, İspanyollar “Öncelikle oyuncuyu ikna edin” yanıtı geldi.

10 GÜN MÜDDET VERDİLER
Real Madrid, teknik yönetici Zidane’ın gözüne giremeyen ve satış listesine konulan yıldız oyuncu ile görüşebilmesi için Galatasaray’a, resmi yetki evrakı verdi. Bu evrakta, sarı-kırmızılı kulübe, 31 Ağustos’a kadar ikna süreci tanındı. Şayet bu 10 gün içinde James, Galatasaray’ın sunduğu imkanlardan şad kalırsa, Real Madrid ile bir görüşme yapılacak. O görüşme James’in imza sürecine kadar ulaşabilecek. Geçen dönem La Liga’da yalnızca 8 maçta oynayabilen futbolcunun, daha uygun bir teklif gelmezse Galatasaray’a ‘Evet’ diyebileceği belirtiliyor.

JAMES VE EŞİNİ İSTANBUL’A DAVET ETTİ
Türkiye’yi öven açıklamalar yapan Taron’un, James’in Venezuela’lı sevgilisini ikna etmekte zorlanmayacağı tez edildi.

İstanbul’a davet etmesi… Real Madrid’li oyuncunun, birkaç gün içinde Türkiye’ye gelmesi ve Falcao çifti ile İstanbul’u gezmesi planlanıyor. James Rodriguez’in Galatasaray’ın teklifini kabul etmesi yolunda bu ziyaretin çok değerli olduğu belirtiliyor.

TRANSFERDE FOTOMAÇ FARKI
Son periyotta ezeli rakiplerinin gölgesinde kalan Galatasaray, James Rodriguez’i alarak bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Real Madrid ve Kolombiyalı yıldız ile yapılan görüşmeler büyük bir kapalılık içinde sürdürülse de Türkiye’nin bir numaralı spor gazetesi FOTOMAÇ habercilikteki öncülüğünü bir kere daha ortaya koydu. Dün, Galatasaray’ın Rodriguez ile temas halinde olduğunu duyuran birinci ve tek gazete oldu.

SNEIJDER’İN TARİH YAZDIĞI YAŞTASIN!
FOTOMAÇ’ın dün çıkan “GALATASARAY’A DEV ISIM: JAMES RODRIGUEZ” başlıklı hbri büyük ses getirdi ve toplumsal medyada en çok konuşulanlar ortasına girdi. Hususla ilgili birçok bildiri paylaşılırken sarı-kırmızılılar, Rodriguez’in gelmesinin güç olduğunu ancak konu bahis Galatasaray ise ‘İmkansız’ diye bir şey olmadığının altını çizdi.

İşte Twitter’da öne çıkan iletilerden kimileri:
Wesley Sneijder’in Galatasaray’da tarih yazdığı yaştasın. James Rodriguez @holypessimistt