Galatasaray Arda Turan ile mutabakata vardı, hbrler.com

Arda Turan yuvasına geri döndü. Devre ortası Başakşehir’den ayrılan fakat sarı-kırmızılı idareden veto yediği için Galatasaray’a imza atamayan yıldız futbolcu, sonunda muradına erdi.

Yaklaşık 6 aydır ferdî olarak idmanlara devam eden Arda Turan sarı-kırmızılı kadroyla anlaştı. Fatih Terim’in ısrarla istediği 33 yaşındaki isim, yeni dönemde Galatasaray’ın başarısı için ter dökecek.

Transfer önümüzdeki günlerde borsaya bildirilecek. Sarı-kırmızılılar ile 1+1 yıllık mutabakata varan Arda Turan, 66 numaralı formayı giyecek ve maç başı 20 bin TL alacak.

Türk Telekom Stadyumu’nda yöneticiler Abdurrahim Albayrak, Kaan Kançal ve Yusuf Günay ile bir ortaya gelen yıldız futbolcu, daha sonrasında yöneticiler ile birlikte lider Mustafa Cengiz’i konutunda ziyarete gitti.

Arda Turan, TT Stadı’nda görüntülendi ve görüşmeye 2. Lider Abdurrahim Albayrak’ın aracı ile gitti…

6 YIL FORMASINI GİYDİ

2000 yılında altyapısına girdiği Galatasaray’ın formasını 6 yıl profesyonel olarak giyen Arda, 2005-2011 yıllarında 130 maça çıkıp 25 gol kaydetti. 33 yaşındaki futbolcu, sarı kırmızılı gruptan 2011 yılında ayrıldı ve Atletico Madrid’in yolunu tuttu. Ulusal orta saha, daha sonrasında sırasıyla FC Barcelona ve İstanbul Başakşehir’de ter döktü.

Arda Turan’ın mesleğinde 1 Üstün Lig, 1 Türkiye Kupası, 1 Türkiye Üstün Kupası, 2 İspanya La Liga, 3 İspanya Kupası, 2 İspanya Harika Kupası, 1 UEFA Avrupa Ligi ve 2 UEFA Üstün Kupası şampiyonluğu bulunuyor.