Emre Akbaba’dan yönetime imza parası talebi, hbrler.com

Galatasaray’da sezon sonu yaklaşırken transfer hareketliliği başladı. Sarı-kırmızılı ekipte, geçen hafta yönetim kurulunu hayrete düşüren bir olay yaşandı.

Bu durumu yaşatan ise Emre Akbaba ve menajeri oldu. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve mevcut performansı ile Galatasaraylılar’ı mutlu edemeyen 28 yaşındaki futbolcunun temsilcisi, sarı kırmızılı kulübün kapısını sürpriz bir taleple çaldı.

500 BİN EURO İMZA PARASI İSTEDİ

Galatasaray Yönetimi’nin yeni kontrat yapmaya sıcak baktığı ancak taraftarların ‘kalsın mı gitsin mi?’ tartışması içinde olduğu Emre Akbaba, menajeri vasıtası ile sarı kırmızılı kulüpten imza parası istedi.

Emre Akbaba’nın temsilcisi, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncusu için 500 bin euro imza parası talep etti.

YÖNETİM REDDETTİ

Galatasaray taraftarının 2018 yılında Alanyaspor’dan transferi sırasındaki duruşu nedeniyle ‘Cimbom’un çocuğu Emre Akbaba’ tezahüratı yaptığı futbolcu için gelen bu istek yönetimi tam anlamıyla şoke etti. Büyük şaşkınlık yaşayan yöneticiler, sürpriz talebi anında reddetti.

Hürriyet’in hbrine göre, sarı-kırmızılı yöneticiler, teknik direktör Fatih Terim’in bu sezon kendisine verdiği şansları yeterince değerlendiremeyen Emre Akbaba’ya kesinlikle imza parası vermeyeceklerini net bir şekilde ifade ettiler.