Merhaba

2 yıl önce 2397

Köşe yazılarının diğer adı fıkradır.

Köşe yazısı ya da fıkralar gazetelerin ve dergilerin iç sayfalarının bir köşesinde yayımlanmaktadır.

Köşe yazısı, edebiyatımıza Batı’dan Tanzimat gazeteciliği ile birlikte girmiştir.

Köşe yazısının bir diğer adının fıkra olduğunu belirtmiştik. Fıkra, eğlence amaçlı yazılan yazılarla karıştırılmamalıdır. Pek çok kişi tarafından aynı isimle adlandırılan fıkrayla köşe yazısı anlamında kullanılan fıkrayı birbiriyle karıştırmaktadır. Belirtilen bu fıkra gülme amacı taşımaktadır. Köşe yazısı olarak belirtilen fıkra ise, ifade gücünü arttırmak amacıyla yazılmaktadır. Kısaca köşe yazısı nedir bunu bir alıntı ile belirtmek istedim. Yaşadığımız dönem yalnızca ifade gücünün tek başına yetmeyeceği; özgürlük ve özgünlük gibi değerli kavramlar ile sesimizi bulabildiğimiz her platformda duyurmamız gerektiğini hissettim.Hepinize merhaba.

Sosyal medya harici bir haber sitesinde düşüncelerimi yazma fikri bana çok özel geldi. Öncelikle kendi içinde doğru ve dürüst aynı zamanda kaliteyi arayan biri olarak herkesin önce kendine doğru ve dürüst olması gerektiğini düşünürüm. Ne de çok böyle şeylere ihtiyacımız var değil mi? Bırakın artık hizmet veren yapıların kurumların doğruluk ve dürüstlük naralarını insanın insana bile bu sözü vermesi gerekir hale geldi. Bu duruma üzülüyor muzuyuz üzülüyoruz. Ama umut hep var ve var olacak. Yüce Atatürk’ ün umut ile ilgili ‘’Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim’’ sözleri bana hep ilham olmuştur. Bu sözleri söylerken içinde bulunduğu şartları düşünürsek umudun her ne olursan olsun korunması gereken bir olgu olduğunu unutmamız gerekir. İçimde taşıdığım umudu enerjiye dönüştürerek bir fikir halinde sunmak bana hep iyi gelmiştir. Sonuç hep olumlu mu? Hayır ama bırakmak yılmak bir kenara atmak vb. gibi kısa yollara hiçbir zaman yer yok. Okuyalım tartışalım araştıralım merak edelim merak! Kendimizi geliştirmeye üretmeye çalışmaya devam edelim. Neden? Çünkü olumsuz sonuçları tam tersine çevirme imkanı ancak böyle gelişir.

Sonuçlara takılmadan doğru bildiğimiz yolda ilerlemeyi bırakmamak dileğiyle.

Not: Özellikle yeni nesli aynı saatte Beşiktaş-Trabzonspor, Real-Atletico, Liverpool-Chelsea varken Süper Lig maçı izlemeyi nasıl ikna edeceksiniz? Uğur Meleke böyle bir soru sormuş.Bu hafta Saat 19:00 da Beşiktaş-Sivas, 19:30 da Liverpool-Manchester Utd. Maçları denk geldi. Beşiktaş-Sivas maçı zirveyi ilgilendiren çok önemli bir maçtı. Ben 19:30 kadar Youtube da İbrahim Selim’ izledim. Konuğu Cem Yılmazdı. 19:30 da Liverpool-Manchester Utd. Maçına geçtim.

By 0,7