Vatan haini Can Dündar’dan TBMM Lideri Şentop’a haddini aşan kelamlar, hbrler.com

Vatana ihanet ve FETÖ’ye alenen yardım ve yataklık cürümlerinden 27 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırılan Can Dündar’ın maksadında bu kere de TBMM Lideri Mustafa Şentop var.

Vatana haini firari Can Dündar ssyal medya hesabından TBMM Lideri Mustafa Şentop’a hadsiz FETÖ iftirasında bulundu.

CASUSLUK, VATANA İHANET, FETÖ’YE YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANIYOR!

MİT tırlarının durdurulmasına ait davada yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Can Dündar’ın, “gizli kalması gereken bilgileri siyasal yahut askeri casusluk gayesiyle temin etmek” ve “FETÖ içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” hatalarından 27 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırılmasına ait kararın münasebeti açıklandı.

FETÖ’CÜ AVUKATLAR CAN DÜNDAR’IN KONUTUNU FAHİŞ FİYATLA SATIN ALMIŞLARDI!

MİT tırlarına ilişkin imajları yayınlaması karşılığında Can Dündar’ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen MİT tırlarının durdurulması davasının sanığı eski tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi ile Bekir Mustafa Yılmaz’ın da ortalarında bulunduğu 4 avukat hakkında “Silahlı terör örgütü üyesi olmak” kabahatinden on beşer yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Firari avukat Faruk Öksüz’ün evrakı ayrılırken sanık Atilla Tarık Çilekçi’ye ‘Silahlı örgüte üye olmak’ kabahatinden 1 yıl 10 ay 15 gün mahpus cezası verildi. Mahkeme, öteki sanık avukatlar Bekir Mustafa Yılmaz ve Sönmez Ahi’ye ise ‘Terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etme’ kabahatinden 5 yıl 2 ay mahpusa hükmetti.

FETÖ’NÜN GAYESİNDE MUSTAFA ŞENTOP VAR

Terör örgütü FETÖ, uzun bir müddettir yaptığı algı uğraşlarıyla Mustafa Şentop’u gaye alıyor.

FETÖ’nün firari isimlerinden Bülent Korucu, geçtiğimiz sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın akabinde Şentop’u gaye almıştı. Korucu, FETÖ yayını TR7-24 isimli sitede kaleme aldığı yazıda, Şentop’un FETÖ içine istihbarat vazifelisi üzere çalışan şahıslar yerleştirdiğini tez etmişti. 

FETÖ’YÜ YARGIDA BİTİREN İSİM ŞENTOP

FETÖ, örgüt üyelerinin tasfiyesinde Mustafa Şentop’un büyük hissesi olduğunu açık açık yazıyor. Bu yüzden terör örgütü TBMM Lideri Mustafa Şentop’u sıkça amaç gösteriyor.