Kraliçe Elizabeth, Buckingham Sarayı’nda piknik izni verdi, hbrler.com

Koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan Buckingham Sarayı, yeniden halka açılıyor.

Kraliçe Elizabeth de, kraliyet tarihinde ilk kez piknik izni verdi.

İngiltere’de kraliyetin çalışmalarını, okulları ve daha fazlasını etkilemişken, Buckingham’dan yapılan açıklamada, “Bu yaz Buckingham Sarayı bahçesi ziyaretçilere açılıyor. Sarayın çimenleri üzerinde piknik yapmak için ömür boyu bir kez karşılaşabileceğiniz bir fırsatın tadını çıkarın.” denildi.

HALKA AÇIKTI

Buckingham Sarayı daha önce devlet dairelerinin rehberli turları için halka açıktı, ancak 2020’de koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak kapatıldı.

Mayıs ayından itibaren turlar İngiltere’de bir kez daha yaz sezonunda başlayacak.

ŞİMDİDEN BİLET SATIN ALINABİLİYOR

Kraliçe, daha önce hiç yapılmayan bir şey yaptı ve kendisinin bahçe partilerine ve birçok kraliyet etkinliğine ev sahipliği yapan malikane bahçelerini Nisan ve Mayıs aylarında rehberli turlara açtı.

Ziyaretçiler ayrıca çevreyi dolaşmadan önce veya sonra saray manzaralı piknik de yapabilecekler.

Kraliyet ailesi hayranları şimdiden biletlerini satın alabiliyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KALESİ DE ZİYARETE AÇILIYOR

İskoçya’nın Edinburgh şehrinde bulunan Holyroodhouse Sarayı da 26 Nisan’da ziyarete açılacak. Dünyanın en eski ve en büyük kalesi olan Windsor da yeniden 17 Mayıs’ta açılıyor.

Prens Charles ve eşi Düşes Camilla’nın yaşadığı Clarence Konutu, Prenses Eugenie ve eşi Jack Brooksbank’in yaşadığı Frogmore Kır Evi ise henüz bilinmeyen bir zamana kadar ziyarete kapalı tutulacak.