İtalya Başbakanı Draghi’den Lider Erdoğan için küstah kelamlar, hbrler.com

Draghi, milletlerarası basında algı operasyonuyla ‘koltuk krizi’ diye verilen AB Kurulu Lideri Charles Michel ve Avrupa Komitesi Lideri Ursula von der Leyen’in Beştepe’de Erdoğan’la görüşmesindeki oturma nizamıyla ile ilgili Lider Erdoğan için ‘diktatör’ dedi.

AB Kurulu Lideri Charles Michel ve Avrupa Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, Beştepe’de Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdi. AB Charles Michel’ın takımı görüşme sonrası çıkan hbrlerin akabinde “Her şey protokole uygundu” açıklamasını yapmıştı.

DRAGHI: BU DİKTATÖRLERE AÇIK KELAMLI OLMALIYIZ

Draghi “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Avrupa Kurul Lideri Ursula’ya davranışına katılmıyorum, Bu diktatörlere açık kelamlı olmalıyız lakin tıpkı vakitte ülkelerimizin çıkarları için işbirliği yapmalıyız.” tabirlerini kullandı.

AB YETKİLİSİNDEN “SORUN YOK” AÇIKLAMASI

Aslında dün Politico’ya konuşan Michel’in takımı, “Her şey protokole uygundu” dedi. Diğer bir AB yetkilisi ise, “Protokol neyse o yapıldı” demişti. 

Lakin bu mevzu üzerinden Türkiye’yi vurmak isteyen yabancı medya, yayınlarında gerçeği yansıtmak yerine Ankara’nın kastı varmış üzere hbrler yaptı.