Erdoğan’ın ‘Amiraller CHP’li’ Çıkışına Kılıçdaroğlu’ndan Yanıt: ‘Darbecinin Kardeşini Büyükelçi Yapmadın mı?, hbrler.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bildiriye ima atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanlar olduğu iddiasına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, “251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Montrö bildirisine imza atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanların olduğu açıklamasına ssyal medyadan yanıt verdi. 

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde rol alan Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli’nin Lahey Büyükelçisi olarak atanmasına gönderme yapan CHP Kılıçdaroğlu, “Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri Cumhuriyet Halk Partiliymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan, gel şehit ailelerine bir soralım bakalım, ne diyecekler?”

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup toplantısında emekli amirallerin bildirisinin merkezinde CHP’nin olduğunu belirterek “Bu 104’ün içerisinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor, kim bilir daha ne kadar çıkacak” demişti.