Bildiriye karşı çıkan Akşener maksatta: Zevzek sensin Gladyoçe!, hbrler.com

‘Vesayet hevesi’yle 104 emekli amiralin kaleme aldığı skandal bildiri sonrası büyük reaksiyon çekmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kelam konusu bildiriye imza atan isimler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

MERAK AKŞENER: BU BİR ZEVZEKLİK

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener bildiriye reaksiyon göstererek “Kişisel fikrim, bu bir zevzekliktir. Bu zevzevlikten Türkiye çok çekti.” sözlerini kullanmıştı.

ÂLÂ PARTİ ESKİ KURUCU ÜYESİ TÜRKŞEN: BİR ZEVZEKLİK VAR ORTADA FAKAT AMİRALLER CENAHINDA OLMADIĞI KESİN

DÜZGÜN Parti eski kurucu üyesi emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’in amirallerin bildirisini ‘zevzeklik’ olarak nitelemesine reaksiyon göstererek “Kulağının ardını görürse anca iktidar olacaklardan yorum geldi: Zevzeklik. Bence de bir zevzeklik var ortada fakat amiraller cenahında olmadığı kesin.” dedi.

FATİH PORTAKAL: GARİPSEDİM

Fox TV’nin eski haber sunucusu Fatih Portakal ssyal medyadan yaptığı paylaşımda “Her gün ülkede demokrasi tiyatrosu oynanırken, ÂLÂ Parti başkanının emekli askerlerin tespitlerine zevzeklik demesini garipsedim. Ülkede yalnızca geçim sıkıntısı yok, ülkede demokrasi kılıfı altında Meclis’in ve bizlerin hakları elden gidiyor. Farkında mısınız?” tabirlerini kullandı.

CUMHURİYET MUHARRİRLERİ RAHATSIZ OLDU: AKŞENER AMİRALLERE TEŞEKKÜR ETMELİ

Cumhuriyet Gazetesi muharriri Mehmet Ali Güller: 103 Amiral, vazifesinin başındayken de Montrö’yü savunmuş, ABD’yi Karadeniz’e sokmamıştı. O nedenle de FETÖ kumpasına uğradılar. Bugün de tıpkı hassasiyetle kamuoyunu uyarıyorlar. Muhalefet partileri ‘darbecilik’, ‘sorumsuzluk’, ‘zevzevlik’ diyeceğine Amirallere teşekkür etmeli…”

Cumhuriyet Gazetesi Muharriri Zafer Arapkirli: “ZEVZEKLİK? Meral Akşener, Amirallerin mektubunu “zevzeklik” diye nitelemiş. “Emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes vazifesini, başındayken yapmalıydı” diye de eklemiş. Yaptılar. Esasen o yüzden de FETÖ kumpaslarının mağduru oldular. Tam da misyonlarını yaptıkları için.

MUHARRİR NİHAT GENÇ: ZEVZEK SENSİN GLADYOÇE!

Akşener’in kelamlarına çok sert reaksiyon gösteren muharrir Nihat genç Yazar Nihat Genç “Zevzek sensin Gladyoçe!” tabirlerini kullandı.


İSTİFA EDEN DE OLDU

Akşener’in açıklamasının akabinde UYGUN Parti’den istifa ettiğini açıklayanlar da oldu. ‘Coşkun’ isimli şahıs “Hayatımda birinci kere bir Siyasi parti üyesi olmuştum. Zevzek açıklaması sonrası bitirdim. Merak Akşener, bugün partinizden kaç kişi istifa etti bir bakın bakalım.” kelamlarıyla partiyle yolunu ayırdı.

KAYNAK: HABER7