Barışmak için bir ortaya gelen iki aile ortasında silahlı hengame: 2’si ağır 6 yaralı, hbrler.com

Olay, akşam saatlerinde Zafertepe Mahallesi 536 Sokak’ta meydana geldi. Argümana nazaran, dün iki aile çocukları ortasında hengame çıktı. Bugün akşam saatlerinde ise barışmak için bir ortaya gelen aile bireyleri ortasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın arbedeye dönmesi sonucu pompalı tüfekle ateş açıldı. Açılan ateşin akabinde Burhan B. (21), Ramazan Y. (44), Serkan İ. (32), Zübeyde B. (22), Muhammed B. (27) ve Hamide B, (62) bedenlerinin çeşitli yerlerine isabet eden saçmaların akabinde yaralandılar. Etraftaki araçlara da isabet eden silahlı hengamenin akabinde olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Sıhhat takımları sevk edildi.

2 kişinin hayati tehlikesi bulunuyor

Ambulanslara alınan yaralılardan Muhamed B., Zübeyde B., Hamide B., Ramazan Y., Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Burhan B. ve Serkan İ. İse Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralılardan Muhammed B., ve Hamide B’nin hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi. Hastaneye akın eden yaralıların yakınları ise hudut krizleri geçirdi.

Öte yandan, kalabalık küme içerisinde olaya karıştığı ileri sürülen şüphelilerden Ali İ., ve Muhammed İ., polis gruplarınca kabahat aletleri pompalı tüfeklerin yanı sıra bıçaklar ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

KAYNAK: İHA