Yalova’dan uzaktan eğitim kararı: Yarından itibaren başlıyor, hbrler.com

Yalova’da, Vilayet Genel Hıfzıssıhha Konseyi kararı ile 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yarından itibaren tam vakitli uzaktan eğitime geçildi.

Yalova Vilayet Genel Hıfzıssıhha Heyeti, Vali Muammer Erol başkanlığında ‘Koronavirüs Önlemleri kapsamında Eğitim Uygulamaları’ manşeti ile toplandı.

Toplantının akabinde yapılan açıklamada 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yarından itibaren tam vakitli uzaktan eğitime geçileceği belirtildi.

Yalova Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgınının toplum sıhhati ve kamu sistemi açısından oluşturduğu risk yönetme, toplumsal izolasyonu temin, fiziki arayı müdafaa ve hastalığın yayılım suratını denetim altında tutma gayesiyle içerisinde bulunduğumuz denetimli toplumsal hayat devrinin temel prensipleri olan paklık, maske ve aralık kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve tedbirler Sıhhat Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun teklifleri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçilmelidir. Bu kapsamda vilayetimizde olay sayısı artışının önlenmesi hedefiyle aşağıda yer alan tüm resmi ve özel eğitim kurumlarının, özel ihtiyaçlı öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları, sınıfları ve okul öncesi eğitim kurumları ile 8 ve 12. Sınıflar hariç resmi özel tüm okulların 1, 2, 3 ve 4 sınıflarının 07.04.2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmesine oy birliği ile karar verildi” denildi.

KAYNAK: DHA