44

2 yıl önce 2300

      Ülkemiz ve dünya hiç tecrübe edilmemiş zamanlardan geçiyor. Belki de sabır hiç bu kadar çelik olmadı. Sağlık ve Özgürlük ilk kez tüm dünyanın derdi oldu. Yardımlaşmaya dertten halden anlamaya hiç bu kadar kafa yorulmadı. Para malk mülk hırs maddi tüm uğraşlar hepsi kaybetti. Her şeyin başı sağlık mottosu zafer ilan etti. Milletler devleti var etmek ve tutmak için çalışırken, devletler milletini var etmenin koruma altında tutmanın yaşamda kalmalarını sağlamanın uğraşını verir oldu.

     Evdeyiz, dalıp gidiyorum bazen. Günlük rutinlerim aklıma geldi. İşyerim, mesai çıkışı yürüyüş mesafem, market veya başka bir dükkandan yapılan ihtiyaç alışverişlerim sıfır soru işareti ile giderilebiliyormuş hepsi.Ailem ile beraber dışarı çıkmak, birlikte gezmeyi bile demiyorum açık hava da nefes almak özlendi. Annem ve babamdan farklı bir şehirdeyim özlemim büyük. Bir gün onlardan bu denli uzak kalacağım onların yanına gidemeyecek oluşum hiç aklıma gelmemişti. Meğer insanın ailesi ile bir araya gelebilmesi bile lüksmüş, al sana bir tecrübe etmediğim bir konu daha; aile ile bir arada olmak! Arkadaşlarım, rutinimiz haftada bir mutlaka buluşmaydı. Zaman zaman buluşma süremiz uzasa da birbirimizi görmek için gayret eder mutlaka bir araya gelmeyi sağlardık. Bugünleri bilseydik eminim buluşma zamanlarımızı aksatmaz hatta daha da sıklaştırırdık. İnsanoğlu başına bir şey gelmeden kıymet bilmiyor değişmez kuraldır. Kıymetini bildiren en önemli şey de bilim oldu. Bilime yatırım yapmak bilim insanı yetiştirmek bilimin üstünlüğünü kabul etmek çok önemli hale geldi. Sözün özü, bizim başımıza bir şey geldi ve çok şey öğrendik. Öğrendiğimiz şeylerin anlamı büyük!


 44 gündür market ve eczane dışında dışarı çıkmadım. Durum ciddi ve farkındayım. Bunun ne kadar süreceği belli olmasa da bilim kurulunun uyarılarını dikkate alacağım. Sağlıklı günler de buluşmak üzere..

By. 0,7